Týden pro divočinu na Ščúrnici, Bílé Karpaty | Česká divočina

Týden pro divočinu na Ščúrnici, Bílé Karpaty

Domů / Týdny pro divočinu / Týden pro divočinu na Ščúrnici, Bílé Karpaty
Alt

Týden pro divočinu na Ščúrnici, Bílé Karpaty


20 Aug 2017 to 27 Aug 2017


Nestátní přírodní rezervace Ščúrnica, Bílé karpaty


Vratná záloha*
200Kč
*Za každý turnus, na který se přihlásíte, vybíráme vratnou zálohu 200 Kč. Pokud se odhlásíte méně jak 14 dní před akcí, tak záloha propadá.


Lákají vás nevšední a úchvatná dobrodružství? Rádi byste týden prázdnin strávili v nitru pralesa? Tak právě pro vás jsme připravili pobyt obnášející výpravy do divočiny, brodění potoků, pozorování nespoutané přírody. NOVINKA: součástí tohoto turnusu je 1,5 denní vlastní reflexe přírody prostřednictvím malby či kresby se zkušenými lektory, kteří vám ukáží všechny barvy divočiny.

Lákají vás nevšední a úchvatná dobrodružství? Rádi byste týden prázdnin strávili v nitru pralesa? Tak právě pro vás jsme připravili pobyt obnášející výpravy do divočiny, brodění potoků, pozorování nespoutané přírody.

Uvidíte obrovské stromy a se štěstím zažijete nádherná setkání s divokými zvířaty. Třeba s tajemným ščúrem. A kamže to pojedeme? Jenom kousek za humna, na Ščúrnici!

NOVINKA: součástí tohoto turnusu je 1,5 denní vlastní reflexe přírody prostřednictvím malby či kresby se zkušenými lektory, kteří vám ukáží všechny barvy divočiny.  

Tento turnus je připravován ve spolupráci s ČSOP Kosenka, která tento nádherný kousek divočiny vykoupila a zachránila před těžbou. Tento les a zejména jeho okolí však potřebuje péči. Základem práce bude ochrana zde ohrožených druhů dřevin (jedle bělokorá, jeřáb břek). Budeme vyhledávat jejich semenáčky ve vytipovaných porostech a zabezpečíme je proti okusu zvěří. Dále budeme čistit studánky, prameniště a chodníky. Čekají nás zajímavé exkurze a další pestré aktivity v přírodě.

Lesní chata  na Palésku mezi vrchy Královec a Ploščiny nad městem Valašské Klobouky. V chatě je elektřina a voda ze studánky. Spaní většinou na zemi ve vlastních spacácích.

Vegetariánská, převážně místní a v bio-kvalitě. Vařit budeme společně.