Kurz malby v divočině s Petrem Moresem a Hnutím DUHA | Česká divočina

Kurz malby v divočině s Petrem Moresem a Hnutím DUHA


27 Kvě 2017 - 28 Kvě 2017


Ekocentrum PALETA, Ústí nad Orlicí 36, 562 01 Oucmanice


dospělý
3000Kč
3 000,- /osoba a 2 000,-/dítě a mládež do 18-ti let


Hnutí DUHA a malíř Petr Mores vás zvou k objevování české divočiny a účasti na tvořivém procesu zachycování její krásy. Petr vás přímo v přírodě uvede do základních zákonitostí plenérové malby, naučí vás důkladně se dívat, zbaví vás strachu z chyb a předvede v praxi různé metody, jak bleskově a jednoduše zachytit na barevném obraze podstatné rysy toho, co právě vás v přírodě osloví. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé.

Hnutí DUHA a malíř Petr Mores vás zvou k objevování české divočiny a účasti na tvořivém procesu zachycování její krásy. Petr vás přímo v přírodě uvede do základních zákonitostí plenérové malby, naučí vás důkladně se dívat, zbaví vás strachu z chyb a předvede v praxi různé metody, jak bleskově a jednoduše zachytit na barevném obraze podstatné rysy toho, co právě vás v přírodě osloví. Kurz je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé - Petr se bude věnovat účastníkům i individuálně. Domů si odnesete svou tvorbu, pohodu v duši a hlavně chuť pokračovat ve skicování v přírodě! Kurz je pořádán na podporu kampaně Hnutí DUHA za rozšíření a zpřístupnění divočiny v České republice.

Petr Mores je grafik, malíř a animátor. Ve volné tvorbě se věnuje hlavně klasické krajinomalbě – především plenérové, ale i symbolické. Při práci v plenéru se pohybuje po krajině na kole nebo pěšky a vytváří série obrazů z míst ohrožených necitlivou činností člověka. Většinu svých prací sdílí na Facebooku se souvisejícími komentáři a úvahami:

"Pro mě jako výtvarníka má divočina význam nejen přírodovědecký, ale především kulturní a duchovní: jako místo, kde se člověk učí ‚spolknout svou hrdost‘ – respektovat, vnímat, naslouchat, kde přírodě ‚neskáče do řeči‘, ale naopak se od ní nechává poučit."

Nyní máte jedinečnou příležitost účastnit se tohoto netradičního tvořivého procesu a něco si z něj odnést. Ať už to budou Vaše vlastní skici, radost a energie z pobytu v přírodě a nebo hlubší prožitky získané během tvorby a zamýšlení se. To vše a ještě víc je součástí víkendového kurzu malby, který podpoří kampaň Hnutí DUHA za více prostoru pro divočinu v České republice. Více informací o průběhu kurzu najdete níže v popisu.

V ceně je zahrnuto: ubytování, kurzovné, materiály, pestrá vegetariánská strava (začínáme sobotní snídaní, končíme nedělním obědem a budou i svačinky!), doprava autobusem mezi nádražím v Chocni a Oucmanicemi v sobotu v 8:30 ráno, závěrečná procházka nebo doprava zpět na nádraží v Chocni.

V ceně není zahrnuto: doprava do Chocně

Bližší informace o programu dostanou přihlášení účastníci zavčas emailem.

Prosíme, berte ohled na životní prostředí a jeďte veřejnou dopravou nebo spolujízdou! Spolujízdu s dalšími účastníky je možné domluvit přes nás individuálně.

Bližší informace o programu dostanou přihlášení účastníci zavčas emailem.

Podstatná část kurzu proběhne venku.

Kurz zakončíme nedělní procházkou kolem řeky Tiché Orlice do Chocně na vlak (asi 7,5km). Procházka je součástí kurzu, ale není povinná :) Vaše zavazadla přepravíme do Chocně na nádraží autem.

V případě dotazů volejte nebo piště koordinátorce akce Báře Holické na +420 736 762 153 nebo na barbora.holicka@hnutiduha.cz