Exkurze napříč jižním masivem národního parku Šumava: Plechý, Trojmezenský prales a Smrčina | Česká divočina

Zajímá vás, jak se vyvíjí příroda, když se jí nechá prostor a čas? Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota? Zaznamenali jste spory o kácení v Národním parku Šumava a chtěli byste se přímo v terénu dozvědět více? Chcete se přesvědčit, zda se les po napadení kůrovcem sám obnovuje?
Pokud odpovídáte ano, přihlaste se na exkurzi.

Termín: 11. – 13. 9. 2015

Jižní části Národního parku Šumava vévodí nejvyšší hora české strany pohoří Plechý a Plešné jezero hned pod ním. Právě tato místa budou v první den exkurze cílem naší cesty. Na vrchol budeme stoupat nejprve napříč kamenným mořem a poté i Trojmezenským pralesem s divoce se vyvíjející přírodou. Na hřebeni od Plechého až po Třístoličník nás čekají daleké výhledy do Rakouska, Německa i Čech. Po oba dny budeme moci pozorovat velmi výmluvné rozdíly v přístupu k přírodě na české i rakouské straně, kde není národní park. Druhý den zamíříme do nádherných pralesních hvozdů hor Smrčiny a Hraničníku a ukážeme si cenná místa, která jsou ohrožena kontroverzní stavbou lanovky a sjezdovky.

Večery budeme trávit v kempu v Nové Peci v podhůří, za pěkného počasí společným posezením u ohně.

Ubytování

  • ve vlastních stanech v kempu v Nové Peci

Cena

  • Účastnický poplatek činí 950 Kč.
  • Zahrnuje: úhradu přenocování v kempu Nová Pec, náklady na společnou cestu vlakem a odborného průvodce a další organizační náklady. Nezahrnuje jídlo.
  • Stanovenou částku účastník platí předem po přihlášení na exkurzi, a to převodem na účet.

Přihláška

Přihlásit se můžete vyplněním jednoduchého formuláře zde. Neváhejte, neboť kapacita akce je omezena počtem 30 účastníků.
Přihláška je nezávazná a po jejím obdržení vám pošleme další informace o akci. Přihlášení na akci je závazné po odeslání účastnického poplatku.

Komentáře

Přidejte komentář