Sedmý koncert nejen pro šumavskou divočinu - Tata Bojs a Priessnitz | Česká divočina

Prostřednictvím koncertu skupiny Tata Bojs a Priessnitz apelují spolu s dalšími umělci na senátorky a senátory, aby podpořili dobrý zákon a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu. A vy svou podporu vyjádříte právě třeba svou osobní účastí na tomto již sedmém KONCERTU (nejen) PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU v pražském Lucerna Music Baru, nebo třeba podpisem petice za dobrý zákon o NP Šumava, pokud jste jej dosud nepřipojili. Anebo svému senátorovi či senátorce rovnou napište nebo je nejlépe přímo v Senátu navštivte a řekněte jim, co od nich stran projednávání daného zákona čekáte.

2.12.2016 poslanci a poslankyně v Parlamentu velice slušnou většinou konečně schválili novelu zákona o ochraně přírody v ČR, a to včetně nových pravidel péče o národní parky. Je to dobrý a potřebný zákon. Sněmovna jím potvrdila cíl ponechat nejméně polovinu rozlohy našich národních parků divoké přírodě tak, jak je ve světě běžné (protože potřebné), a také doplnila úplný zákaz rozprodeje veřejných (státních/obecních) pozemků na území národních parků, čili už nebude možné je převádět do rukou spekulantů.

Takže je vyhráno, říkáte si? Ano, důvod k radosti to skutečně je, ovšem zatím jen malý a dočasný. Protože teprve až když zákon schválí také Senát (bude hlasovat právě teď v lednu) a následně podepíše prezident, dostane divočina v našich národních parcích skutečně šanci, kterou potřebuje. Je to důležité!

Jak napsala neformální skupina umělců Divočina Šumava, která koncert pořádá:

"Prostřednictvím koncertu skupiny Tata Bojs a Priessnitz apelují spolu s dalšími umělci na senátorky a senátory, aby podpořili dobrý zákon a doplnili do něj také záruky, že rozšíření míst pro divokou přírodu proběhne v národních parcích v brzkém termínu. A vy svou podporu vyjádříte právě třeba svou osobní účastí na tomto již sedmém KONCERTU (nejen) PRO ŠUMAVSKOU DIVOČINU v pražském Lucerna Music Baru, nebo třeba podpisem petice za dobrý zákon o NP Šumava, pokud jste jej dosud nepřipojili. Anebo svému senátorovi či senátorce rovnou napište nebo je nejlépe přímo v Senátu navštivte a řekněte jim, co od nich stran projednávání daného zákona čekáte.

Koncerty pro divočinu podporujeme dlouholeté aktivity Hnutí DUHA - Přátelé Země Česká republika a zároveň bychom rádi, abychom divočinu my lidé, bežní občané, mohli vidět a prožívat nejen v národních parcích. Proto podporujeme projekt Česká divočina, který hledá další místa pro divokou přírodu."

Chcete na koncert?

Vstupenky: od 3. ledna á 340,-, na místě pak á 430,-

Předprodej vstupenek:

Fyzicky na pokladně Lucerna Music Baru nebo online na webu klubu ZDE.

Další možnost zakoupení vstupenky je přes GoOut.cz TADY nebo v předprodejních sítích Ticketpro a TicketPortal CZ.

Aktuální informace najdete na Facebookové události na tomto odkazu.

Koncert pořádá Divočina Šumava.

Komentáře

Přidejte komentář