Výzva zachraňme národní parky má první úspěchy! | Česká divočina

Pod výzvou za záchranu divoké přírody v národních parcích, která je spuštěná teprve necelý týden najdeme přes 7000 podpisů. Vyzývá poslance, aby zamítli senátní návrh novely zákona a schválili lepší původní sněmovní verzi. A má první úspěchy. Divočinu v národních parcích podpoří první parlamentní strana.

Senátoři podlehli tlaku lobistů navrátili Sněmovně zákon o ochraně přírody s podstatnými úpravami, které mohou otevřít dveře k nevratnému poškození přírody. Skutečným předmětem sporu je chuť několika jedinců zpeněžit pro sebe neopakovatelnou krásu šumavské přírody. TOP 09 bude hlasovat jednomyslně proti senátní verzi a setrvá na podpoře sněmovní podoby zákona. Doufáme, že svůj názor nezmění ostatní politici, kteří pro zákon ve Sněmovně hlasovali.

František Laudát,předseda poslaneckého klubu

Výzvu podpořili i delegáti a delegátky sjezdu Strany Zelených:

Zbytky divoké a polodivoké přírody v našich národních parcích považují mnozí z nás za možná to nejcennější, co naše příroda nabízí. Velká část veřejnosti, nejen ekologové, je navštěvuje a vzhlíží k nim s pokorou a úctou. Domníváme se, že zákon v podobě, kterou jste vy schválili, může přinést to, že bohatství národních parků České republiky zůstane zachováno i dalším generacím.

Věříme, že na svých postojích setrváte a přehlasujete pozměňovací návrhy ze Senátu při opakovaném hlasování v Poslanecké sněmovně. Budou vám zavázáni nejen všichni milovníci přírody, ale i příroda sama.

114 delegátů a delegátekStrany zelených

Už jste se připojili k výzvě za záchranu národních parků?

Komentáře

Přidejte komentář