Můj kus divočiny aneb Zasaďte si dub | Česká divočina
Mohutný košatý dub. Kdo ho zasadil? No přeci Vy. V koruně je slyšet dětský smích, je domovem ptáků, veverek, broučků, třeba i těch Karafiátových. Potěší nejen Vás, ale i Vaše děti a další generace. Protože strom nás svým časem přesahuje a může být krásným odkazem našeho života.
Na začátku jste dostali naklíčený žalud, hlínu z divokého, zdravého lesa a návod na jeho vypěstování. Příběh tohoto doubku je i Vaším příběhem. Pečovali jste o něj, než zesílil, a poté jej zasadili do přírody na místo, kde se mu bude dařit.

Váš doubek potřebuje hodně času. Tak jako opravdová divočina. Ale až vyroste, zestárne, padne a rozloží se, dá živnou půdu semenáčkům a z jednoho stromu a Vaší péče o ten první se může v ideálním případě během stovek let zrodit celý dubový les.

Kde jste mohli získat semínko Vašeho doubku? Od Hnutí DUHA. Naklíčili jsme pro Vás žaludy pocházející z českých lesů, které se v Česku kvůli svému pomalému růstu příliš nevysazují. Nejsou totiž vhodné pro hospodářský les, jsou vhodné pro divočinu.
 
Jedinečnou sadu Můj kus divočiny jsme zabalili do praktického pytlíku české výroby s divočinovými vzory a se zavazováním. Uvnitř je pohledná zavařovací sklenice s lesním substrátem, 2 naklíčené žaludy, sada pohlednic s motivy divočiny, brožurka o české divočině a návod na vypěstovaní dubu ze žaludu.

Sada Můj kus divočiny stojí 200 Kč. Nákupem této sady pomůžete podpořit kampaň České divočiny jako projekt prosazující rozšiřování ploch nedotknuté přírody v České republice.